راهنمای خرید تشک

قبل از خرید تشک به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکات مهم قبل از خرید تشک

در زندگی پر مشغله امروزی، گاهی فراموش می‌کنیم علاوه بر غذایی که می‌خوریم، باید به فاکتور اساسی و مهم دیگری که بدن ما برای عملکرد سالم به آن نیاز دارد نیز توجه کافی داشته باشیم و آن خواب است.

داشتن 8 تا 9 ساعت خواب با کیفیت در هر شب برای سلامت کلی همه ما، از نظر جسمی و روانی، بسیار مهم است. از آنجائیکه در مدت خواب، بدن ما روی تشک قرار می‌گیرد، از مهم‌ترین عوامل موثر بر خواب خوب، داشتن یک تشک مناسب و دنج است.

همانطور که یک تشک خوب با فراهم کردن شرایط مناسب برای حفظ حالت و دمای مناسب بدن، می‌تواند موجب یک خواب راحت شود؛ یک تشک بی‌کیفیت و نامناسب، باعث کلافگی ناشی از نخوابیدن، بد‌خوابیدن و احساس خستگی و بدن درد بیشتر در صبح می‌شود و حتی عواقب جدی برای سلامتی به همراه داشته باشد.

برای اطمینان از راحتی و آرامش و تضمین سلامتی بدن در زمان خواب؛ انتخاب تشک مناسب مانند یک سرمایه‌گذاری است که همه ما برای حفظ سلامتی خود انجام دهیم. با این وجود، با توجه به تنوع گزینه‌های موجود در بازار، پیدا کردن تشک مناسبی که با نیازهای هر فرد مطابقت داشته باشد، می‌تواند سخت و چالش‌ بر‌انگیز باشد.

شاید اولین و مهمترین انتظاری که همه مان از تشک داریم، فراهم کردن شرایط آرامش‌بخش برای استراحت در شب است. به همین دلیل بسیار مهم است قبل از خرید تشک، در مورد همه ویژگی‌های کلیدی آن مانند: انواع، جنس، استحکام، اندازه و … اطلاعات کافی داشته باشیم تا بتوانیم تشخیص دهیم کدام تشک با ترجیحات و نیازهای ما، مطابقت دارد.

کارخانه‌ تشک‌سازی رویال، با در نظر گرفتن نیاز مخاطبین‌ خود، با بهره گیری از جدیدترین فناوری روز دنیا و تجربه چندین ساله، انواع مختلف تشک برای همه سلیقه‌ها و نیاز‌ها و کالای خواب با کیفیت تولید می‌کند. 

اگر مدتی است که به فکر خرید تشک هستید و هنوز نتوانسته‌اید محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید، فهرست زیر به شما کمک می‌کند بتوانید با اطلاعات کامل، بهترین و مناسب‌ترین تشک را مطابق با نیازهای خود پیدا کنید و یک خواب خوب و استراحتی که شایسته آن هستید را تجربه کنید.

نکاتی که قبل از خرید تشک باید به آن توجه کنیم.

در نظر گرفتن نیاز بدن:

اولین و مهم‌ترین قدم در انتخاب یک تشک مناسب این است که نیازهای بدن خودمان را بررسی و مشخص کرده و آنها را اولویت بندی کنیم. در نظر گرفتن نیازهای بدن و شرایط جسمانی فعلی، نقش مهمی در انتخاب تشک مناسب ما دارد.

خواب بر روی یک تشک راحت باعث می‌شود، ستون فقرات در یک راستا قرار بگیرد و به هیچ نقطه فشار یا دردی وارد نشود و با احساس سرزندگی و بدون هیچ درد بدنی بیدار شویم. 

هر فرد متناسب با شرایط خاص جسمانی اش به تشک مناسب خود نیاز دارد. برای مثال: زنان باردار، افراد با بدن درد، کمر درد، آلرژی، وزن بالا و دیگر مسائل جسمی لازم است، هنگام خرید تشک نیاز‌های بدن و شرایط سلامتی خود را در نظر بگیرند.

وضعیت خواب:

جالب است بدانید اکثر افراد هنگام انتخاب و خرید تشک، وضعیت خواب خود را در نظر نمی‌گیرند. در حالی‌که مد نظر قرار دادن موقعیت خواب، یک فاکتور مهم در فرایند انتخاب تشک مناسب است. بنابراین یکی از نکات مهمی که قبل از خرید تشک باید به آن توجه کنید، این است که بدانید در چه وضعیتی می‌خوابید و سبک خواب منحصر به فرد شما چیست؟

افراد در موقعیت‌های متفاوتی می‌خوابند و هر وضعیت خواب به سطح متفاوتی از راحتی و حمایت سطح زیری نیاز دارد. هر تشک نیز سطوح مختلفی از فشار و راحتی را در هر موقعیت فراهم می‌کند، پس لازم است وضعیت خواب هر فرد با ویژگی‌های هر تشک در نظر گرفته شود.

به طور کلی وضعیت خواب افراد به 4 وضعیت: پهلو خوابان، شکم خوابان، پشت خوابان و ترکیبی خواب‌ها تقسیم می‌شوند. هر موقعیتی نقاط فشار متفاوتی را بر روی قسمت‌های مختلف بدن ایجاد می‌کند که مستلزم سفتی سطح و حمایت بیشتری است و تشک مناسب خود را نیاز دارد. 

 • پشت خواب‌ها: 

به ناحیه کمر افراد پشت خواب فشار وارد می‌شود. تشک نرم باعث فرو رفتن آنها در تشک و فشار به قسمت پایین کمر می‌شود؛ در حالی که تشک سفت از انحنای ستون فقرات پشتیبانی نمی‌کند.  بنابراین اگر شما فردی هستید که به پشت می‌خوابید؛ تشک مناسب شما، یک تشک متوسط ​​سفت با سطح راحتی متوسط است تا بتواند ستون فقرات شما را در یک راستا نگه دارد و فشار را بر روی شانه، گردن و کمرتان کاهش دهد و راحتی کافی برای ناحیه کمر شما فراهم کند. 

 • شکم خواب‌ها: 

افرادی که بر روی شکم می‌خوابند، با خوابیدن به صورت معکوس به ناحیه کمر خود فشار می‌آورند. اگر شما جز این دسته افراد هستید، یک تشک سفت بهترین گزینه برای شماست تا علاوه بر اینکه بتواند باسن را در راستای شانه‌ها قرار دهد؛ هم از تنگی نفس در هنگام خوابیدن به سمت پایین جلوگیری کند و هم موجب شود در تشک فرو نروید. 

نکات مهم قبل از خرید تشک
 •  پهلو خواب‌ها:

کسانی که به پهلو می‌خوابند، فشار زیادی به نقاطی مانند شانه‌ها و باسن خود وارد می‌کنند و خوابیدن بر روی تشک سفت، این فشار را افزایش می‌دهد؛ در مقابل یک تشک نرم باعث می‌شود، اعضای بدن فرو بروند و در نتیجه تراز ستون فقرات آسیب ببیند. 

پس اگر جز افرادی هستید که به پهلو می‌خوابید، بهتر است از یک تشک نرم یا متوسط ​​سفت استفاده کنید؛ تا فشار روی شانه و باسن را هنگام خواب کاهش دهد و از گردن شما نیز، حمایت کند.

 •  ترکیبی خواب‌ها: 

افراد با وضعیت خواب‌ ترکیبی؛ کسانی هستند که در هر سه حالت می‌خوابند و به غلت زدن و تکان خوردن در هنگام خواب عادت دارند و به قول معروف از این پهلو به آن پهلو می‌شوند. اگر در گروه افراد ترکیبی خواب‌ها هستید، بهتر است انتخاب شما تشکی باشد که مناسب همه موقعیت‌های خواب شما در طول شب باشد.

ترکیبی خواب‌ها به یک تشک پویا نیاز دارند که بتواند راحتی را در پشت، پهلو و شکم فراهم کند. یک تشک با سفتی متوسط ​​یک انتخاب عالی برای این افراد است؛ زیرا تعادل مناسبی بین کاهش فشار و پشتیبانی از بدن، برقرار می‌کند. این مدل تشک به اندازه‌ای نرم است که هنگام خوابیدن به پهلو فشار به شانه‌ها را کاهش می‌دهد و به اندازه‌ای هم محکم است که حین خوابیدن به پشت از لگن حمایت کند.

جنس تشک:

مرحله بعدی تصمیم گیری در مورد جنس و مواد تشک است. لازم است با شناخت نوع مواد سازنده در مورد مناسب بودن حالت و سفتی آن برای شکل بدن مان و نداشتن آلرژی مطمئن شویم.

هر مدل تشک از نظر راحتی و پشتیبانی، دارای مزایا و معایب خاص خود است. متداول ترین مواد سازنده تشک‌ها به شرح زیر است:

 • مموری فوم (Memory Foam):

تشک مموری فوم از مواد پلی یورتان مصنوعی و فوم با چگالی بالا ساخته شده است. به دلیل راحتی و نرمی، به بدن فرد شکل می‌دهد. علاوه بر ارائه پشتیبانی، مقدار زیادی از فشار را در نقاط حساس مانند شانه‌ها، باسن و کمر کاهش می‌دهد. 

فوم مموری‌ها به دلیل نرمی و راحتی به کاهش فشار معروف هستند. به همین خاطر قالب بدن می‌شوند و با کاهش نقاط فشار، راحتی عالی را ارائه می‌دهند. این ماده حرکت را نیز جذب می‌کند و در مدل‌های دو نفره تا حدود زیادی احتمال ایجاد مزاحمت برای شریک خواب در هنگام تکان خوردن را از بین می‌برد. همچنین تشک‌های با جنس مموری فوم دوام و ماندگاری بالایی دارند و شکل و راحتی خود را برای سالیان متمادی حفظ می‌کنند.

این تشک‌ها برای کسانی که به پهلو می‌خوابند، افراد بی‌قرار، ترکیبی خواب‌ها و یا کسانی که درد مفاصل یا کمردرد دارند و افرادی که با بدن درد از خواب بیدار می‌شوند، گزینه مناسبی است.  فوم مموری یک ماده فوق‌العاده نرم است و برای افرادی که روی شکم می‌خوابند، درجه سفتی کافی ندارد. پس اگر با تشک سفت راحت هستید، تشک‌های مموری فوم گزینه مناسبی نیستند.

 • لاتکس (Latex)

این محصول از لاتکس طبیعی یا مصنوعی ساخته شده است و ترکیبی از راحتی و انعطاف پذیری همراه با پشتیبانی و توانایی کاهش فشار را ارائه می‌دهد. بر خلاف مموری فوم، فوم لاتکس سطح خواب خنک‌تری دارد. تشک‌های لاتکس برای اکثر افراد به‌خصوص ترکیبی خواب‌ها، افراد گرم خواب، افراد بی قرار مناسب است. همچنین به دلیل استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک، مورد علاقه طرفداران محیط زیست است. این تشک‌ها ماندگاری و دوام بالایی نیز دارند.

نکات مهم قبل از خرید تشک
 • فنری (Spring)

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین انواع تشک‌، تشک‌های فنری هستند. داخل آنها دارای هسته‌ای از فنرها یا سیم پیچ‌های فلزی است، به همین دلیل استحکام بالایی دارند و پشتیبانی قوی را ارائه می‌دهند. این مدل تشک‌ها جریان هوای بهتری نسبت به تشک‌های مموری فوم دارند و برای افراد بی‌قرار، پشت خواب‌ها، پهلو خواب‌ها و افراد سنگین وزن و کسانی که از سطحی انعطاف پذیر و فنری لذت می‌برند، مناسب است.

نوع دیگر تشک‌های فنری، فنر منفصل یا پاکت اسپرینگ‌ها هستند که هر فنر به صورت جداگانه داخل یک پاکت یا سلول پارچه‌ای قرار گرفته است و جدا از هم هستند. در این مدل تشک‌ها فنر ریز بیشتری به کار رفته است و دلیل اینکه هر یک از فنرها به صورت مستقل کار خود را انجام می‌دهند؛ هیچ سروصدایی ندارند و لرزش و تکان را به قسمت‌های دیگر تشک انتقال نمی‌دهد و این قابلیت ایزوله حرکتی و عدم انتقال حرکت از یک فرد به طرف مقابل در مدل تشک‌ها باعث شده است برای زوج‌ها و استفاده دو نفره بسیار مناس بو راحت باشند.

 • تشک هوشمند (SmartGRID):

در این تشک‌ها از فناوری SmartGRID که یک فناوری ثبت اختراع ژاپنی و نتیجه فکر یک دانشمند مشهور به نام دکتر تریپاتی (Dr Tripathi) می‌باشد، استفاده شده است.

تشک‌های مموری فوم عموما دارای معایبی مانند افتادگی، جذب گرمای بدن و … هستند و فقط برای راحتی طراحی شده‌اند و پشتیبانی مناسبی برای افرادی با مشکلات کمر یا دردهای مزمن مفاصل، فراهم نمی‌کند.

دکتر تریپاتی به دنبال یک جایگزین بهتر برای حذف این معایب، با دانش خود و پس از تحقیقات بسیار، فناوری ثبت اختراع SmartGRID ژاپنی را با مواد لاستیکی یا پلیمری طرح‌دار شبکه‌ای توسعه داد و از این متریال برای ایجاد ساختار شبکه‌ای تشک‌هایی هوشمند استفاده کرد که بر اساس انحنای قسمت‌های مختلف بدن، شکل می‌گیرد.

پلیمرهای فوق الاستیک تشک‌های SmartGRID، نرم هستند و خاصیت ارتجاعی بالایی دارند و به‌طور هوشمند با فرم و انحنای بدن فرد هنگام خواب، سازگار می‌شوند. ساختار هوشمند این نوع تشک‌ها مدرن، بدون اینکه افتادگی یا نقاط فشاری بر روی قسمت‌های مختلف بدن مانند گردن، باسن و شانه‌ها ایجاد کند، راحتی و پشتیبانی کافی را برای تمام اعضای بدن فراهم می‌کند.

تشک‌های SmartGRID با به کارگیری تکنولوژی فنرهای ریز بافت پیشرفته و فوم هوشمند، مزایایی فوق العاده‌ای دارند از جمله:

 • استحکام بالا به دلیل لایه‌های اسفنج دانسیته بالا
 • عدم احساس لرزش و انتقال حرکت به فرد دیگر در هنگام غلطیدن طرف مقابل
 • قابلیت استفاده از دو سطح متفاوت تشک
 • کانال‌های تهویه هوای هوشمند برای عبور جریان هوای کافی
 • عدم افتادگی حتی در زیر وزن زیاد به دلیل از پلیمرهای فوق الاستیک و غذایی در ساخت آنها
 • دوام بالا و مقاومت عالی در برابر سایش
 • دارای ترکیبات آلی غیر فرار (VOC)، کاملا بهداشتی، فاقد مواد سمی و ضد حساسیت 

استحکام:

اصلی‌ترین و مهمترین دلیل استفاده از تشک، فراهم آوردن راحتی و استحکام لازم برای خواب خوب است. بنابراین استحکام تشک را باید به عنوان یک فاکتور مهم، هنگام خرید آن در نظر بگیریم. زیرا مستقیما با راحتی و تراز ستون فقرات ارتباط دارد و برای داشتن خواب کافی و بدون ایجاد هیچ‌گونه درد بدنی یا مشکلات سلامتی، ضروری است.

منظور از استحکام تشک همان میزان سفتی یا نرمی آن است؛ که از بسیار نرم تا بسیار سفت و در مقیاس استاندارد 1 تا 10 دسته‌بندی می‌شوند. اگر امتیاز تشکی عدد ۱ باشد یعنی نرم‌ترین تشک است و تشکی با امتیاز 10 از 10، سفت ترین تشک خواهد بود. نمره 6.5 یعنی عدد بین 5 تا 7 به عنوان مرجع و استاندارد صنعتی است که معمولا برای استحکام متوسط تشک در نظر گرفته می‌شود. 

عوامل تعیین کننده در میزان سفتی یا نرمی تشک مناسب هر فرد:

 • وزن بدن
 • وضعیت خواب
 • درد جسمی 
 • سایر نیازها و راحتی شخصی

در حالت کلی انتخاب تشک نیاز هر فرد با دیگری، متفاوت است و هر شخص با نشستن بر روی یک تشک تعریف متفاوتی از میزان سفتی یا نرمی دارد، به عنوان مثال میزان سفتی یک تشک با درجه استحکام مشابه، از نظر یک فرد با وزن 75 کیلوگرم با یک فرد با وزن بیشتر ممکن است تفاوت داشته باشند.

پس به دلیل اینکه درجه نرمی و سفتی از نظر افراد با وزن های مختلف متفاوت است و هیچ تشکی برای همه مناسب نیست؛ کارخانه تشک رویال اصل مانند سایر تولید کنندگان، تشک‌هایی با سطوح مختلف راحتی و استحکام (درجه سفتی) تولید می‌کنند. 

در حالت کلی، بهتر است کسانی که به پهلو می‌خوابند، افراد سبک وزن و کسانی که کمردرد دارند، تشک‌ نرم‌تری انتخاب کنند. برای کسانی که بر روی شکم می‌خوابند و افراد سنگین وزن، تشک‌های سفت‌تر برای جلوگیری از فرورفتگی بیش از حد، مناسب‌تر هستند. 

پشتیبانی:

هنگام خرید تشک اغلب افراد دو ویژگی استحکام و پشتیبانی را مترادف می‌دانند؛ در حالی‌که دو فاکتور متفاوت هستند که باید به صورت کاملا جداگانه بررسی شوند. 

پشتیبانی معیاری است که به میزان حمایت تشک از بدن شما و تراز نگه داشتن ستون فقرات اشاره دارد. در حالی‌که گفتیم منظور از استحکام تشک، میزان سفتی یا نرمی آن است. 

دانستن معنای دو ویژگی استحکام و پشتیبانی موقع خرید تشک به شما کمک می‌کند محصولی خریداری کنید که با نیازهای شما کاملا مطابق دارد و از نظر سلامتی نیز برایتان مشکلی به‌وجود نمی‌آورد.

بدن انسان دارای انحنا و قوس‌های طبیعی است و برای حفظ تراز آنها، به حمایت کافی از هر قسمت نیاز دارد. با توجه به وضعیت خواب و یا داشتن مشکلات جسمی، به تشکی نیاز دارید که پشتیبانی کافی را برای اعضا و قوس‌های بدن شما فراهم کند و ناراحتی های نقاط فشار را نیز کاهش دهد.

به عنوان مثال تشک با پشتیبانی مناسب برای افرادی که به پهلو می‌خوابند، باید از قسمت‌های بزرگ‌تر بدن او حمایت کند و در عین حال زیر گردن، باسن و شانه‌ها نرم و راحت باشد تا فشار وارده به آنها را کاهش بدهد.

وزن شخص:

فاکتور اساسی دیگری که باید در هنگام انتخاب تشک در نظر گرفت، وزن شخص است، زیرا فرو رفتگی، در آغوش گرفتن، خنک شدن و پشتیبانی تخت، به شدت تحت تاثیر وزن شما است و هر شخص باید متناسب با وزن خود، تشکی خریداری کند که برای تیپ بدنی او مناسب باشد. 

وزن در انتخاب تشک اهمیت زیادی دارد؛ زیرا هنگامی که یک شخص وزنی بالاتر از 110 کیلوگرم دارد، باید انتخاب او تنها از بین تشک‌های بدون محدودیت وزنی باشد؛ چرا که گزینه‌های دیگر با محدوده وزنی مشخص اصلا برای او مناسب نیستند و برای سلامتی او خطر دارند.

در مقوله وزن و انتخاب تشک، افراد به 3 گروه سبک، متوسط و سنگین وزن دسته‌بندی می‌شوند. البته نا‌گفته نماند بیشتر تشک‌های موجود در بازار برای افراد با وزن متوسط (محدوده وزن 59 تا 113 کیلوگرم) طراحی و تولید می‌شوند.

در حالت کلی اگر وزن شما بیشتر از یک فرد معمولی است یا به سمت دسته سنگین وزن می‌روید، استفاده از تشک نرم برای شما مناسب نیست. زیرا تشک‌های نرم یا متوسط ​​​​نرم، باعث فرو رفتن شما در عمق تشک، به خصوص در قسمت‌های سنگین بدن می‌شود؛ پس تشک مناسب شما یک تشک با سفتی بیشتر یا با سفتی کافی است.

اگر لاغر و سبک وزن هستید یا وزن مناسب دارید، تشک نرم برای شما گزینه مناسب‌تری است تا یک تشک متوسط ​​سفت. چراکه پشتیبانی لازم را فراهم کرده و فشاری بر بدن شما ایجاد نمی‌کند.

با توجه به وضعیت خوابیدن افراد، می‌توان گفت پهلو خواب‌ها معمولا به تشک نرم‌تری نیاز دارند، در حالی که افرادی که بر روی شکم می‌خوابند، تشک محکم‌تری لازم دارند. پشت خواب‌ها نیز به نرمی متوسط تشک نیاز دارند.

نکات مهم قبل از خرید تشک

ابعاد تشک:

هنگام خرید تشک باید فاکتور‌های مهمی مانند ابعاد و چارچوب تخت، اندازه اتاق خواب، میزان قد و ترجیحات شخصی خود را در نظر بگیرید. تا بتوانید بهترین انتخاب را که از همه جهت مناسب و سازگار با شماست داشته باشید. به عنوان مثال برای افراد درشت اندام تشکی با سایز 160 به هیچ وجه مناسب نیست.

تشک‌ها در ابعاد و اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شوند که اندازه استاندارد آنها معمولا به این صورت است:

 • تشک تک نفره با ابعاد 90*200 سانتی‌متر 
 • تشک تک نفره سایز بزرگ با ابعاد 120*200 سانتی‌متر
 • تشک دو نفره با ابعاد 140*200 سانتی‌متر
 • تشک دو نفره کامل با ابعاد 200*200 سانتی‌متر
 • تشک دو نفره سایز کینگ (King) با ابعاد 180* 200 سانتی‌متر
 • تشک دو نفره سایز کوئین (Queen) با ابعاد 160*200 سانتی‌متر
 • تشک نوجوان با ابعاد 80*180 سانتی‌متر
 • تشک کودک با ابعاد 70*130 سانتی‌متر
 • تشک نوزاد با ابعاد 70*135 سانتی‌متر

جنس پارچه:

بافت پارچه تشک یک اصطلاح صنعتی برای توصیف پارچه روکش تشک است. در واقع مربوط به جنس پوششی است که در ساخت آن استفاده می‌شود و مانند سایر ویژگی‌های کلیدی، نقش اساسی در راحتی و دوام کلی یک تشک دارد.

هنگام انتخاب پارچه تشک مواردی مانند: نوع نخ به‌کار رفته، قابلیت تنفس، راحتی، دوام و ثبات، نرمی و لطافت و ویژگی‌های خاصی مانند آنتی باکتریال، ضد حساسیت و ضد رطوبت را در نظر بگیرید. تا بهترین گزینه که مطابق نیازهایتان است و برای سلامتی شما نیز خطری ایجاد نمی‌کند پیدا کنید.

از شناخته شده‌ترین الیاف پارچه روکش تشک می‌توان به فلامنت، پلی‌استر، ویسکوز، پنبه، کتان، بامبو مخمل، نخی گرد بافت، ژاکارد، ساتن صدفی، مخمل شانل و … اشاره کرد.

نکته: روکش پارچه‌ای فابریکی که بر روی تشک قرار دارد، به مرور زمان ممکن است کثیف و یا پاره شود. با توجه به اینکه شستن تشک تخت دشوار است یا قابل شستشو نیست؛ برای جلوگیری از کثیفی یا پارگی رویه تشک و حفظ دوام و ماندگاری بالای آن، بهتر است از محافظ تشک استفاده کنید. 

گارانتی و ضمانت:

آخرین و یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در خرید تشک حتما مد نظر قرار دهید، گارانتی آن است. تشک یک کالای تقریبا گران است و با توجه به هزینه‌ای که صرف خرید آن می‌کنید، مهم است یک نمونه دارای گارانتی آن را تهیه کنید. زیرا ممکن است فاقد استانداردهای لازم باشد و برای سلامتی شما ضرر داشته باشد.

قبل از خرید حتما در مورد گارانتی و ضمانت برند تشک مورد نظر خود تحقیق کنید و از شرکت‌های معتبر تولید کننده داخلی و نمایندگی‌های فروش که گارانتی آنها قابل اعتماد است، خرید کنید.

جمع بندی

هنگام جستجو برای تشک مناسب لازم است، مواردی مانند: نیاز بدن، وضعیت خواب، جنس مواد، استحکام، سطح پشتیبانی تشک، جنس پارچه، ضد حساسیت بودن، ابعاد، وزن بدن، گارانتی، کیفیت و … را در نظر بگیریم. 

تشک نقش حیاتی در افزایش و کاهش مشکلات سلامتی مانند مشکلات ارتوپدی، آلرژی یا سایر بیماری‌ها دارد و یک تشک نامناسب می‌تواند باعث ایجاد مشکلات سلامتی مانند: بدن درد، کمردرد یا اختلالات تنفسی شود. 

پس قبل از خرید تشک علاوه بر توجه به ویژگی های آن، ضروری است مشکلات فیزیکی یا بیماری جسمی یا پوستی خاصی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم را هم مد نظر قرار دهیم.

اگر قصد خرید اینترنتی دارید به طور متداول این موارد در توضیحات محصول نوشته می‌شود. البته شما می‌توانید از طریق پشتیبان سایت‌ها نیز سوالات خود را بپرسید. در خرید حضوری هم حتما با فروشنده ویژگی های مد نظر خود را در میان بگذارید تا او بتواند بهترین مورد را به شما معرفی کند.

برای پاسخگویی به سوالات دیگر خود می‌توانید به صفحه سوالات متداول مراجعه کنید و یا با شماره تماس 33338128-031 و در واتساپ با شماره 09194609001 با مشاوران رویال اصل تماس بگیرید. همکاران ما آماده پاسخگویی به همه سوالات شما می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *